Fryderyk Chopin w oczach dzieci i młodzieży

  • Drukuj

 

Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn ogłosiła z okazji 200 Rocznicy Urodzin Fryderyka Chopina gminny konkurs plastyczny

"Fryderyk Chopin w oczach dzieci i młodzieży".

 

Celem konkursu było :

- zapoznanie młodzieży z postacią Wielkiego Polskiego Kompozytora Fryderyka Chopina, który przebywał u swojego przyjaciela Tytusa Woyciechowskiego w Poturzynie,

-  rozwijanie zainteresowań twórczością Fryderyka Chopina,

- kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku do Wielkiego Polaka,

-  prezentacja twórczości o wysokich walorach estetycznych,

- rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej czytelników biblioteki.
Protokół

z posiedzenia komisji gminnego konkursu plastycznego

"Fryderyk Chopin w oczach dzieci i młodzieży".

 Komisja w składzie:

1. Sekretarz Urzędu Gminy w Telatynie - P. Mieczysław Szaruga

2. Dyrektor Gimnazjum w Telatynie - P. Barbara Wójcik

3. Dyrektor SP w Telatynie - P. Bogdan Tucki

4. Bibliotekarz Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn - P. Edyta Suska

5. Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn - P. Alicja Górnik

 

Po wnikliwej analizie zebranych prac komisja przyznała następujące miejsca w 5 grupach wiekowych.

 

Punkty Przedszkolne:

1. Punkt Przedszkolny "RADOSNE SKRZATY" SP Żulice I miejsce

2. Grupa cztero i pięciolatków SP Telatyn I miejsce

 

Oddziały Przedszkolne kl. "0":

1. Wiktoria Szozda SP Telatyn I miejsce

2. Paulina Sachajko

3. Julia Kuźnicka SP Poturzyn II miejsce

4. Anna Herman

5. Paulina Kowalska

6. Jarek Tybulczuk

7. Izabela Matwiejczuk SP Żulice III miejsce

8. Filip Pawelec SP Poturzyn IV miejsce

9. Eryk Omiotek

10. Emilia Cichowlaz

11. Karolina Boćko SP Telatyn V miejsce

12. Agnieszka Pawłowska SP Telatyn V miejsce

13. Sylwester Jakubczak SP Żulice za udział

14. Elżbieta Berbecki SP Poturzyn za udział

15. Kamila Banach SP Telatyn za udział

16. Kacper Roguski SP Poturzyn za udział

17. Kacper Sławiński SP Poturzyn za udział

 

Kl. I - III:

1. Jolanta Kawalec SP Telatyn I miejsce

2. Tomasz Kaznowski SP Poturzyn II miejsce

3. Kamila Dobrowolska SP Żulice III miejsce

4. Aleksandra Karczmarczuk SP Żulice IV miejsce

5. Łukasz Ćmil SP Telatyn IV miejsce

6. Gabrysia Bartecka SP Poturzyn V miejsce

7. Konrad Stanibuła

8. Przemysław Kopczyński SP Żulice za udział

9. Agnieszka Tokarska SP Żulice za udział

10. Hubert Opiela SP Poturzyn za udział

11. Maja Kochańska SP Poturzyn za udział

12. Zuzia Bąk SP Poturzyn za udział

13. Damian Radomski SP Żulice za udział

14. Dawid Mroczkowski SP Telatyn za udział

15. Weronika Szuryn SP Telatyn za udział

16. Anita Bryk SP Telatyn za udział

17. Grzegorz Skiba SP Telatyn za udział

18. Anita Krawczyk SP Telatyn za udział

19. Beata Piwko SP Telatyn za udział

20. Kamil Marucha SP Telatyn za udział

21. Jolanta Martyniak SP Telatyn za udział

22. Krzysztof Rechul SP Telatyn za udział

23. Mateusz Bartnicki SP Telatyn za udział

24. Mateusz Stefaniuk SP Telatyn za udział

25. Klaudia Bród SP Telatyn za udział

 

Kl. IV - VI:

1. Magdalena Wiatrzyk SP Poturzyn I miejsce

2. Weronika Leszczuk SP Poturzyn I miejsce

3. Aleksandra Sawa SP Poturzyn II miejsce

4. Jakub Mazur SP Żulice II miejsce

5. Weronika Jewuła SP Żulice II miejsce

6. Kinga Chwaleba SP Telatyn III miejsce

7. Paulina Stanibuła SP Poturzyn III miejsce

8. Emilia Suska

9. Adam Powęska SP Żulice IV miejsce

10. Marta Lepionka SP Poturzyn V miejsce

11. Magdalena Nieborak SP Żulice wyróżnienie

12. Kamila Kliszcz SP Telatyn za udział

13. Angelika Wszoła SP Telatyn za udział

14. Marzena Steć SP Telatyn za udział

15. Kamil Ćmil SP Telatyn za udział

16. Karolina Abramek SP Poturzyn za udział

17. Katarzyna Wawrzusik SP Poturzyn za udział

18. Rafał Matwiejczuk SP Żulice za udział

19. Angelika Adamczuk SP Żulice za udział

20. Damian Tokarski SP Żulice za udział

21. Sławomir Mączka SP Żulice za udział

22. Katarzyna Radomska SP Żulice za udział

23. Diana Kochańska SP Poturzyn za udział

24. Dariusz Lepionka SP Poturzyn za udział

25. Patrycja Spustek SP Poturzyn za udział

26. Aleksandra Wawrzusik SP Poturzyn za udział

27. Agnieszka Herman SP Poturzyn za udział

28. Emilia Rechul SP Telatyn za udział

29. Izabela Podobińska SP Telatyn za udział

30. Aleksandra Golemba SP Telatyn za udział

 

Gimnazjum w Telatynie:

1. Iwona Drążek I miejsce

2. Kamila Dziedzic II miejsce

3. Edyta Sawa III miejsce

4. Magdalena Gałka IV miejsce

5. Jowita Koza V miejsce

6. Karolina Kapuśniak V miejsce

7. Dominika Dymowska za udział

8. Damian Pawłowski za udział

9. Dominika Przytuła za udział

10. Paulina Wiatrzyk za udział

11. Martyna Wójcik za udział

 b_200_0_16777215_00___images_szopen.jpg

W konkursie wzięło udział 85 osób, które przedstawiły 74 prace.

Komisja wybrała 30 prac które nagrodziła nagrodami rzeczowymi i dyplomami.

Pozostałe osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

 

Nagrody zostały przygotowane przez organizatora konkursu Bibliotekę Publiczną Gminy Telatyn .