• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Plebiscyt na Super Sołtysa rozstrzygnięty

DSC03594Plebiscyt na ,,Super Sołtysa 2016" został zorganizowany przez Kronikę Tygodnia w partnerstwie Urzędów Miejskich, Urzędów Gmin i firm prywatnych. Przez kilka tygodni mieszkańcy poszczególnych wsi z powiatu tomaszowskiego, hrubieszowskiego i zamojskiego mogli oddawać swoje głosy na swoich sołtysów, zarówno w głosowaniu internetowym jak też poprzez publikowane na łamach Kroniki Tygodnia kupony. Do udziału w plebiscycie przyłączyła się także Gmina Telatyn.

W głosowaniu na Super Sołtysa 2016 z terenu Gminy zwyciężył pan Daniel Pawłowski - sołtys Nowosiółek, natomiast na drugim miejscu uplasował się pan Ireneusz Cioch - sołtys Posadowa. Obydwaj panowie otrzymali gratulacje i upominek od Wójt Gminy Telatyn Elżbiety Stąsiek – Witkowskiej, która życzyła im dalszych sukcesów w pracy na rzecz lokalnej społeczności. Sołtys bowiem, to taki lokalny społecznik, który powinien być blisko ludzi. Jak bowiem mawiano dawniej ,,Sołtys na zagrodzie, równy wojewodzie". To niejako dawniej funkcjonujące powiedzenie jest nadal aktualne. I choć może w nie dokładnym tego znaczeniu ale jak da się zauważyć, rola sołtysa w dzisiejszej społeczności lokalnej jest niezwykle ważna. Dobry sołtys to swoistego rodzaju podpora nie tylko dla władz Gminy ale także dla wsi, w której sprawuje swój urzad. Zazwyczaj to społecznik, który potrafi poświęcić swój czas dla dobra społeczeństwa – zabiega o inwestycje, inicjuje kulturalne wydarzenia oraz zgłasza lokalne potrzeby do Urzędu Gminy. Naszym Super Sołtysom gratulujemy oraz życzymy powodzenia i wszelkiej pomyślności na kolejne lata sołtysowania.

 

DSC03595 DSC03597 DSC03601

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2018
Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj66
Tydzień567
Miesiąc2266
Wszystkie446232