• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

EKO Telatyn z wizytą w Urzędzie Gminy

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie bierze po raz drugi udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Drugie Życie Elektrośmieci”.
Celem konkursu jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym i zużytymi bateriami oraz zwiększenie poziomu zbiórki tego sprzętu.

 

 b_200_0_16777215_00___images_1.jpg b_200_0_16777215_00___images_2.jpg  b_200_0_16777215_00___images_3.jpg  b_200_0_16777215_00___images_4.jpg 

 

Organizatorem i Sponsorem Konkursu jest Europejska Platforma Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. oraz ERP Batteries Poland Sp. z o.o. Koordynatorem czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu jest Fundacja Zielony Horyzont. Konkurs współfinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ERP Batteries.
Patroni merytoryczni: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Środowiska, Polski Komitet do spraw UNESCO

Na potrzeby konkursu w szkole powstał Zespół  EKO Telatyn w składzie: Aleksandra Bil, Karolina Budzyńska, Barbara Ciećko(kapitan), Paulina Fronc, Aleksandra Golemba, Karolina Gryń, Jolanta Kawalec, Natalia Lizak, Wiktoria Miazga, Paulina Wandiuk  pracujący pod kierunkiem p. Janiny Tuckiej.
Zespół będzie czuwał i monitorował realizację projektu zmierzającego do przybliżenia wiedzy na temat zużytych baterii i elektrośmieci, ich odzysku, upowszechnieniem  wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i zużytymi bateriami oraz  zbiórka ZSEE, zużytych baterii i przez to zmniejszenie obciążenia naszego ekosystemu.

Upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z bezmyślnym wyrzucaniem ZSEE i zużytych baterii w miejscach do tego nieprzeznaczonych, a także rozwijanie pożądanych i odpowiedzialnych zachowań w dużej mierze zależy od edukacji społeczeństwa. Edukacja dzieci i młodzieży szkolnej odgrywa tu kluczową rolę i to nie tylko w odniesieniu do tej właśnie grupy wiekowej, ale w podnoszeniu świadomości i informowaniu całego społeczeństwa. Nie od dziś bowiem wiadomo, że do dorosłych najlepiej dotrzeć poprzez ich dzieci, zwłaszcza gdy tematyka jest tak bardzo związana z rozwojem cywilizacyjnym jak właśnie problem elektroodpadów i baterii.

W poprzednim roku szkolnym  szkoła zajęła II miejsce na szczeblu centralnym i otrzymała nagrodę w postaci sprzętu elektronicznego na kwotę około 20000 zł.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj76
Tydzień5
Miesiąc1429
Wszystkie448235