• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Panie świętowały w Łykoszynie

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_03_08lykoszyn_thumbs_phoca_thumb_l_dsc03935.jpgDnia 9 marca br panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Telatyn obchodziły doroczny Dzień Kobiet, który w tym roku zorganizowały w Wiejskim Centrum Turystyki i Promocji Wsi w Łykoszynie.

Spotkanie rozpoczęła Wójt Gminy Telatyn i jednocześnie członkini KGW Nowsiółki pani Elżbieta Stąsiek – Witkowska, która powitała wszystkie obecne panie oraz na ręce Przewodniczącej Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich pani Alicji Osuch złożyła wszystkim życzenia oraz wręczyła kwiaty. Po części oficjalnej rozpoczęło się biesiadowanie przy suto zastawionym stole. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Artystyczny ,,Fermata", który od wielu lat koncertuje i bawi publiczność nie tylko na terenie Gminy ale także poza nią.

W ich wykonaniu można było usłyszeć szereg różnorodnych piosenek, doskonale dobranych do obchodzonego Święta, w których przeważała tematyka związana z kobietami oraz relacjami damsko – męskimi. W trakcie spotkania, panie mogły wykazać się również teoretyczną wiedzą kulinarną podczas zorganizowanego specjalnie dla nich Konkursu Wiedzy Kulinarnej, do którego zgłosiło się 7 uczestniczek: Alina Urban (KGW Telatyn II), Dorota Skiba (KGW Telatyn), Małgorzata Roguska (KGW Nowosiółki), Beata Łąkowska (KGW Kryszyn), Katarzyna Procnal (KGW Poturzyn), Alicja Beń (KGW Wasylów) i Alicja Pryciuk (KGW Dutrów). Po zaciekłej rywalizacji najlepsze okazały się panie: Małgorzata Roguska, Katarzyna Procnal i Alicja Beń. Podczas konkursu można było dowiedzieć się m.in. co to jest Frużelina, Parzybroda, Tymbaliki, Kokilka czy też Fajercarze oraz na czym polega Blanszowanie, Macerowanie, Szpikowanie, Trybowanie czy też gotowanie Al dente. Panie spisały się rewelacyjnie i doskonale odpowiedziały na większość zadawanych  pytań. Sporą atrakcję przygotował dla kobiet również Zespół artystyczny ,,Fermata", który zaaranżował zabawę w formie karaoke, podczas której każdy mógł spróbować swych wokalnych możliwości.  Dzięki licznie przybyłym paniom oraz przygotowanym atrakcjom atmosfera na sali była radosna i wręcz śpiewająca, a spotkanie upłyneło miłej integracyjnej atmosferze.

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj88
Wczoraj80
Tydzień667
Miesiąc1562
Wszystkie451219