• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Sołtysi z Gminy Telatyn obchodzili Dzień Sołtysa

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_03_dziensoltysa_thumbs_phoca_thumb_l_dsc04106.jpgDnia 13 marca br odbyło się okolicznościowe spotkanie, na które zostali zaproszeni Sołtysi Gminy Telatyn w związku z obchodzonym 11 marca Dniem Sołtysa. Wszystkich obecnych bardzo serdecznie powitała Wójt Gminy Telatyn – pani Elżbieta Stąsiek – Witkowska, natomiast specjalny wykład traktujący o historii             i tradycji sołtysowania w Polsce przygotował Sekretarz Gminy pan Mieczysław Szaruga. Obchody Dnia Sołtysa miały przede wszystkim na celu okazanie wdzięczności i szacunku Sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi. Stały się także okazją do rozmów oraz wymiany spostrzeżeń na temat swojego urzędowania. Przy kawie i ciastku czas upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze. Sołtysi otrzymali specjalnie przygotowane podziękowania oraz upominki.

Jak wiadomo, Sołtys to gospodarz polskiej wsi, którego cechuje przede wszystkim otwartość na potrzeby mieszkańców. To właśnie od jego zaangażowania, pracowitości oraz umiejętności współdziałania z radą sołecką i mieszkańcami zależy, czy dana wieś się rozwija oraz w jaki sposób zmienia swoje oblicze. To głównie Sołtys potrafi zintegrować mieszkańców i wręcz wyzwala w nich aktywność do działania na rzecz środowiska wiejskiego.

Wszystkim sołtysom życzymy dużo zdrowia, radości, optymizmu, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i przede wszystkim satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej.

        

  

        

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj80
Tydzień581
Miesiąc1476
Wszystkie451133