• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Wiosennie w Telatynie

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_05_kk_thumbs_phoca_thumb_l_dsc04303.jpgNiezwykle barwnie i kolorowo zrobiło się 5 maja br na placu przy Urzędzie Gminy w Telatynie. A wszystko za sprawą zorganizowanego już po raz drugi Kiermaszu Kwiatów i Krzewów, który stał się nie tylko okazją do poczynienia zakupów ale również szansą do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń ogrodniczych.

Podczas Kiermaszu zaprezentowało się kilku wystawców, którzy w swej bogatej ofercie zaprezentowali: różnorodne kwiaty – byliny, skalniaki, roślinki jednoroczne i wieloletnie, kwiaty rabatowe i balkonowe, krzewy i drzewa ozdobne, sadzonki warzyw, nasiona oraz pachnące zioła ogrodowe i lecznicze. Do Telatyna przyjechali: pan Andrzej Buczek, państwo Grażyna i Grzegorz Woźnica, pan Krzysztof Pękala, pani Justyna Pasierbiewicz, państwo Maria i Janusz Jakubiak oraz pani Teresa Kosidło. Można było również zakupić sadzonki typowo leśne, które dostarczyli leśnicy z Nadleśnictwa Mircze: leśniczy pan Marcin Żołdak, specjalista Służby Leśnej pani Elżbietę Szumarek oraz stażyści Karolina Walczak i Kacper Kurpisz.  Przywieźli oni ze sobą sadzonki świerka, olchy i modrzewia. Swoją obecnością Kiermasz zaszczyciła także Sekretarz Redakcji Katolickiego Radia Zamość pani Małgorzata Godzisz, która na temat Kiermaszu oraz pracy Leśników z Nadleśnictwa Mircze przygotowywała audycję ,,Leśne Radio" której można posłuchać na antenie Katolickiego Radia Zamość. Oprócz pogody dopisali również kupujący i oglądający. Oprócz dorosłych Kiermasz odwiedziły też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Telatynie – klasa III a i klasa III b wraz z paniami Alicją Wiśniewską, Aurelią Kurkiewicz i Wiesławą Przytułą. Dzieci wysłuchały prelekcji przygotowanej przez Leśników z nadleśnictwa Mircze oraz otrzymały sadzonki drzewek do posadzenia. Swoistego rodzaju atrakcją Kiermaszu była przygotowana Loteria Fantowa, w której mógł uczestnizyć każdy kupujący. Upominki ufundowali wystawcy, natomiast nagrodę specjalną Wójt Gminy Telatyn pani Elżbieta Stąsiek – Witkowska.

Na zakończenie odbyło się symboliczne posadzenie przed Urzędem Gminy w Telatynie pamiątkowego świerka, w ramach akcji organizowanej przez Lasy Państwowe ,,Sadzimy 1000 drzew na minutę. Dołącz do leśników podadź drzewko!" Symbolicznego aktu dokonali: Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska, Przewodniczący Rady Gminy pan Dariusz Skwarek, oraz leśnicy: pan Marcin Żołdak i pani Elżbieta Szumarek.

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj6
Wczoraj127
Tydzień133
Miesiąc1714
Wszystkie451371