• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Ekspert Biura Rzecznika Praw Pacjenta odwiedził Szkołę w Telatynie

dsc 0151Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało na rok szkolny 2016 – 2017 lekcje tematyczne dla uczniów szkół podstawowych poruszające problematykę praw pacjenta w Polsce. W związku z tym 12 maja br., Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie odwiedził Pana Kamil Lewko – ekspert Biura Rzecznika Praw Pacjenta, który wygłosił prelekcję i spotkał się z dziećmi klas I – III.   Podczas tego spotkania, uczniowie rozwiązywali krzyżówki, ciekawe quizy i zadania, zapoznawali się z kolorowymi grafikami. Podczas lekcji wykorzystano fragment książki „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!” autorstwa Grzegorza Kasdepke. Uczniowie poznali Kartę Praw Dziecka-Pacjenta, a następnie sami przytaczali różnorakie sytuacje, w których jej znajomość mogłaby być im przydatna. Pan Kamil Lewko podkreślał, jak ważna jest wiedza dotycząca własnych praw oraz umiejętne z nich korzystanie. Przypomniał także o najważniejszych numerach telefonów alarmowych oraz do bezpłatnej infolinii do Biura Rzecznika Praw Pacjenta.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w tej nietypowej lekcji wychowawczej, a na koniec każde z nich otrzymało plakietkę Eksperta Praw Dziecka-Pacjenta i pamiątkowe upominki. Ponadto szkoła, otrzymała: książki i audiobooki „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka - pacjenta niemal wszystko!”.

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 16 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

Licznik odwiedzin

Dzisiaj33
Wczoraj100
Tydzień282
Miesiąc1177
Wszystkie450834