• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Delegacja z Gminy Telatyn na Międzynarodowym Festiwalu Kuchni na Ukrainie

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_08_ua_thumbs_phoca_thumb_l_2017-08-19-13-31-16.jpg19 sierpnia br delegacja z Gminy Telatyn na czele z Wójtem Elżbietą Stąsiek – Witkowską uczestniczyła w ,,Międzynarodowym Festiwalu Kuchni – GutaFest", jaki odbył się w malowniczo położonej miejscowości Huta na Ukrainie. W wyjeździe na Ukrainę uczestniczyły przedstawicielki z czterech Kól Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy – KGW Telatyn, KGW Łykoszyn, KGW Kryszyn oraz KGW Nowosiółki. Panie miały możliwość zaprezentowania naszej tradycyjnej i regionalnej kuchni, obok licznie przybyłych na to wydarzenie przedstawicielek poszczególnych gmin i miejscowości z Ukrainy oraz Polski.

Jak dało się zauważyć przygotowane dania cieszyły się sporym zainteresowaniem miejscowych. Można było spróbować różnorodnych pierogów pieczonych na słodko i słono, tradycyjnych cebularzy, pasztetu z kalafiora i fasoli, rolad z mięsem, sernika kryszyńskiego, tradycyjnego polskiego bigosu oraz gołąbków z kaszą oraz ryżem, sałatki jak również domowej wędliny.

 

Festiwal został przygotowany w sposób profesjonalny. Dla wszystkich przybyłych, Organizatorzy – Sawczyńska Silska Rada na czele z Wójtem Rady Sawczyn Wasylem Kalka, Asocjacja Rad Sokalszczyzny na czele z Dyrektorem Asocjacji Rad Sokalszczyzny Wiktorem Prytulko, Sokalska Rejonowa Rada na czele z przewodniczącym Rady Rejonu Sokalskiego Mykola Pasko, Sokalska Rejonowa Dzierżawna Administracja na czele z Szefem Administracji Państwowej w Sokalu Romanem Tokaj, przygotowali sporo atrakcji. Podczas Festiwalu prezentowały się czołowe, znamienite zespoły ukraińskie: dziecięce, młodzieżowe, śpiewaczo – taneczne, muzyczne, odbyły się liczne pokazy. Można było spróbować również tradycyjnej kuchni ukraińskiej – zabielanego ukraińskiego barszczu, pieczonego, faszerowanego prosiaka, ukraińskiego sała z kiszonym ogórkiem ziemniaków ze śmietaną i czosnkiem. Nie zabrakło również stoisk gastronomicznych oraz takich, na których można było nabyć różnorakie pamiątki. Dla przybyłych gości z poszczególnych gmin przygotowano upominki – statuetkę za udział w Festiwalu, książkę kucharską z przepisami władz ( w języku ukraińskim z tłumaczeniem na język polski), regionalne sałatki z warzyw oraz kubki. Jak podkreślili Organizatorzy, impreza będzie miała charakter cykliczny i odbywać się będzie co roku. Tegoroczny Festiwal zgromadził około 4 tys. uczestników, którzy przy pięknej słonecznej pogodzie, w miłej, rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze, przy muzyce płynącej ze sceny i granej ,,na żywo" bawili się do późnych godzin nocnych.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj75
Wczoraj80
Tydzień224
Miesiąc1119
Wszystkie450776