• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Rolnicy podziękowali za plony

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_09_doz_thumbs_phoca_thumb_l_dsc05566.jpg3 września br rolnicy z powiatu tomaszowskiego podziękowali za plony podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych, które odbyły się w Tyszowcach. To piękne, staropolskie święto, stanowi ukoronowanie całorocznej pracy rolników, które obchodzone jest we wszystkich, nawet tych najmniejszych, polskich wsiach.

Gminę Telatyn podczas tego dorocznego wydarzenia reprezentowała delegacja na czele z Wójtem Elżbietą Stąsiek – Witkowską. Obecni byli Radni, samorządowcy, członkowie Zespołu Artystycznego ,,Fermata", członkinie Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich, Strażacy z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Sołtysi. Wieniec dożynkowy przygotowała pani Alina Matwiejszyn z Koła Gospodyń Wiejskich w Radkowie.
Uczestnicy uroczystości zebrali się na placu przyszkolnym, skąd w Dożynkowym korowodzie przeszli w asyście Tyszowieckiej Orkiestry Dętej na Mszę świętą do miejscowego kościoła pw. św. Leonarda. Na placu przykościelnym słowo powitania do wszystkich obecnych skierował Burmistrz Tyszowiec pan Mariusz Zając. W uroczystosci uczestniczyli przedstawieciele władz samorządowych na szczeblu powiatowym i gminnym, delegacje z Ukriany, przedstawiciele służb mudnurowych, dyrektorzy i przedstawicele urzędów oraz zaproszeni goście. W dalszej kolejności odbyło się wręczenie odznaczeń przyznawanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wśród zasłużonych rolników znaleźli się przedstawiciele Gminy Telatyn: pani Małgorzta Mielniczuk z Kryszyna i pan Dalniel Pawłowski z Nowosiółek. W swym okolicznościowym przemówieniu wszystkim rolnikom za włożony trud dla polskiego rolnictwa podziękował Starosta powiatu tomaszowskiego pan Jan Kowalczyk ,,Ten rok był dobry dla rolników, jest się z czego cieszyć i za co Bogu i ludziom dziękować. Podziękujmy więc za to cośmy z pól zdołali zebrać, podziękujmy za determinację i wytrwały trud nieodmiennie towarzyszący pracy rolnika. (...) Podziękujmy za okazały bochen chleba upieczony z nowego ziarna, bo w tym chlebie zawarta jest nasza gościnność i obietnica, że gdyby nawet komuś miało go zabraknąć, każdemu z nas wystarczy wrażliwości, by cudzą biedę zobaczyć i swoim chlebem się podzielić." Eucharystii, w intencji rolników przewodniczył Biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ksiądz dr Mariusz Leszczyński. Została ona połączona z tradycyjnym przekazaniem chleba przez Starostów Dożynek: panią Joannę Furman z Kolonii Czartowiec i pana Artura Radeckiego z Tyszowiec. Po części oficjalnej uczestnicy urczystości w korowodzie przeszli ma Stadion, gdzie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze wieńce dożynkowe i świętowano do późnych godzin wieczornych. W kategorii wieńców tradycyjnych nagrody otrzymali: I miejsce - KGW Brzezinianki z Brzezin (Gmina Bełżec), II miejsce - KGW Rachanie, III miejsce - KGW Marysin (Gmina Tyszowce). W kategorii wieńca współczesnego poszczególne mijsca zajęli: I miejsce - KGW Nabróż (Gmina Łaszczów), II miejsce - KGW Przeorsk (Gmina Tomaszów Lubelski), III miejsce -KGW Mikulin (Gmina Tyszowce).

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj80
Tydzień581
Miesiąc1476
Wszystkie451133