• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Patriotycznie w Gminie Telatyn

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_09_wipp_thumbs_phoca_thumb_l_dsc_1249.jpg,,Dnia pierwszego września", ,,Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", ,,Rozszumiały się wierzby płaczące", ,,Oka", ,,Serce w plecaku", ,,Warszawskie dzieci", ,,Pałacyk Michla", ,,Warszawo ma", ,,Deszcz jesienny deszcz" to tylko nieliczne tytuły utworów jakie można było nie tylko usłyszeć ale też wspólnie je pośpiewać podczas otwarcia wystawy zdjęć pochodzących z okresu II wojny światowej pn. ,,Czar starej fotografii i melodii wojennej", jakie miało miejsce 22 września br w Urzędzie Gminy Telatyn.

Orgnizatorem wydarzenia była Wójt Gminy Elżbieta Stąsiek - Witkowska. W inicjatywę włączyli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Poturzynie, Szkoły Podstawowej w Telatynie, Harcerze z 19 DH Modrzewie na czele z drużynowym Henrykiem Szarugą oraz członkowie zespołu Artystycznego ,,Fermata". Zdjęcia na potrzeby przygotowania wystawy udostępnili: Zofia Rak, Elżbieta Stąsiek – Witkowska, Magda Bartosz, Feliks Proć, Stanisław Michalczuk i Henryk Golik. Ze względu na warunki atmosferyczne, to historyczne spotkanie miało miejsce w specjalnie przygotowanej na tę uroczystosć Sali Narad. Mimo tego, że pogoda była chłodna, atmosfera w sali była gorąca i podniosła. Wszyscy mieli bowiem świadomość z jakiej okazji to spotkanie i jak ważna jest pamięć o tych, dzieki którym możemy życ w wolnej Polsce. Wszystkich przybyłych bardzo serdecznie powitała Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska, która nie tylko nawiązała do wydarzeń września 1939 roku, ale również zakcentowała ważność tego, jak istotne jest by zwłaszcza wśród młodych ludzi zachować pamieć o naszej przeszłości. Wspólne śpiewanie było prowadzone przez uczniów z poszczególnych Szkół. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa zdjęć – obyczajowych, rodzinnych,wojennych. Stare zdjęcia budzą zawsze sentyment. Są również doskonałą lekcją historii, budzą respekt i szacunek. Zwłaszcza te z czasów wojny, pozwalają zobaczyć w jakich trudnych latach przyszło żyć naszym przodkom.

 

Zdjęcia będziemy ciągle uzupełniać o nowe, zapraszamy więc nie tylko do ich oglądania ale również do ich ciągłego przynoszenia do Urzędu Gminy.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
Wczoraj80
Tydzień158
Miesiąc1053
Wszystkie450710