• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Gminny Konkurs Recytatorski

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_09_kr_thumbs_phoca_thumb_l_dsc05620.jpg27 września br odbyły się w Bibliotece Gminnej w Telatynie eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego w VI rocznicę nadania Bibliotece imienia. Celem organizowanego konkursu jest pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego regionu oraz propagowanie twórczosci poetów regionalnych, kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich. W Gminnym Konkursie zaprezentowały się dzieci z klas I – III oraz jeden uczestnik z klasy IV. Wszystkich obecnych bardzo serdecznie powitała oraz przedstawiła zasady uczestnictwa w organizowanym Konkursie pani Alicja Górnik.

Podczas recytacji, wszystkie dzieci zaprezentowały wysoki poziom artystyczny. Pod uwagę brane były następujące kryteria: dobór wiersza, dykcja i opanowanie tekstu. Ostatecznie Jury w składzie: pani Barbara Wójcik – Vice Dyrektor Szkoły Podstawowej w Telatynie, Alicja Wiśniewska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Telatynie, pani Alicja Górnik – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Telatynie oraz pani Ewelina Galant – Woźniak – pracownik Urzedu Gminy w Telatynie ds. kultury i promocji przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

1. KLASA I
I miejsce: Dominika Piskor
II miejsce Natalia Powęska
III miejsce: Kamil Darda

2. KLASA II
I miejsce: Michał Matraszek
II miejsce: Marcel Matejak – Niemczuk
III miejsce: Zuzanna Wiktoria Ciećko

3. KLASA III
I miejsce: Emilia Bryk, Szymon Steć
II miejsce: Julia Kucharska
III miejsce: Aleksandra Kowalczuk

4. KLASA IV
* I miejsce: Sebastian Piskor

Uczestnicy konkursu, którzy zdobyli I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentowali Gminę Telatyn w Konkursie Recytatoskim na szczeblu powiatowym w Tomaszowie Lubelskim.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 18 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj50
Wczoraj126
Tydzień549
Miesiąc1444
Wszystkie451101