• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

,,Od Juniora do Seniora" w Gminie Telatyn

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_10_ets_thumbs_phoca_thumb_l_dsc05703.jpgGłównym założeniem organizatorów Wydarzenia Sportowego jakie odbyło się 29 września 2017 roku w Telatynie pod przewodnim hasłem Wyprawa po zdrowie - ,,Od Juniora do seniora" było przede wszystkim kultywowanie zdrowego stylu życia oraz integracja społeczna i rodzinna. Zamierzony przez organizatorów cel został osiągnięty, nie tylko na płaszczyźnie lokalnej ale ogólnopolskiej i europejskiej. Podobne wydarzenia sportowe organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu – Be Active odbywały się bowiem nie tylko w kraju ale i za granicą.

Organizatorem wydarzenia sportowego w Telatynie była Wójt Gminy Telatyn a współorganizatorem Ministerstwo Sportu i Turystyki. Było ono współfinansowane w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus +. Wszyscy uczestnicy otrzymali przygotowane specjalnie na to wydarzenie gadżety – m.in. saszetki, notesiki, światełka rowerowe, kalendarz. Upominki – parasol z logo Gminy, kubek oraz piłkę nożną ufundowała Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska.
W Gminie Telatyn w wydarzeniu sportowym wzięła udział wielopokoleniowa ekipa, którą tworzyły dzieci, młodzież i dorośli. Uczestnicy podzielili się na poszczególne grupy – rowerowe i Nordic Walking i wyruszyli po gminie Telatyn, na ustalone wcześniej trasy. Obie te trasy zaczynały się i kończyły w Telatynie. Oprócz doskonałej, słonecznej pogody dopisały również humory uczestników. Mimo przebytej trasy wszyscy zakończyli rajd i spacer w doskonałych nastrojach. Na zakończnie, na wszystkich uczestników czekała tradycyjny bigos, leczo oraz naleśniki z malinami. Przy muzyce oraz świetnej atmosferze czas upłynął bardzo szybko i żal było się rozstawać. Wydarzenie to pozwoliło nie tylko na aktywne i sportowe spędzenie popołudnia ale również dało okazje do wspólnego spotkania, rozmowy i zacieśnienia więzi społecznych.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj10
Wczoraj104
Tydzień395
Miesiąc1819
Wszystkie448625