• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

,,Smakowite" spotkanie w Poturzynie

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_11_poturzyn_thumbs_phoca_thumb_l_dsc02934.jpgNiezwykle smacznie i sentymentalnie było podczas Warsztatów Kulinarnych w Poturzynie, które odbyły się w sobotę 18 listopada pod nazwą ,,Smaki naszego dzieciństwa". W spotkaniu, które odbyło się w miejscowej świetlicy uczestniczyła Wójt Gminy Telatyn i zarazem członkini KGW Nowosiółki Elżbieta Stąsiek – Witkowska, pracownik Urzędu Gminy Ewelina Galant - Woźniak oraz panie z 7 Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem ,,smakowitego" spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Poturzynie na czele ze swoją Przewodniczacą panią Urszulą Kwiecień. Było nostalgicznie, zabawnie ale przede wszystkim bardzo smacznie. Poszczególne Koła Gospodyń stanęły na wysokości zadania i przygotowały dania, zarówno na słodko jak i słono, które kojarzyły się im, jak sama nazwa przeprowadzonych Warsztatów wskazuje z dzieciństwem. Po krótkim powitaniu, poszczególne członkinie KGW przedstawiły przygotowane przez siebie potrawy. Sentymentalnych wspomnień było tyle, ile osób a i smaki były też zróżnicowane. Jedzenie bowiem to jeden z ważniejszych elementów, a dzieciństwo to okres, który ma niebagatelny wpływ na całe nasze życie. Podczas sobotniego spotkania, można było spróbować wielu smakowitych potraw przygotowanych przez poszczególne Koła:
KGW Dutrów – Pierogi z kaszą i serem oraz Racuchy
KGW Łykoszyn – Sodziaki oraz Wafle z różnymi smakami
KGW Wasylów – Rozetki naleśnikowe oraz Pączki na szybko
KGW Radków – Kurczak w śmietanie, Kapusta biała na śmietanie, Kulasze,
Pieczony chleb, Kluski z makiem oraz Kompot z suszu
KGW Telatyn – Pasztet z karpia z grzybami, Chleb z pieca, Pasztet mięsny i
kiszone ogórki oraz Sernik
KGW Poturzyn – Makowiec tradycyjny, Makowiec z wiśniami, Racuchy,
Krężałki oraz Kartacze.
KGW Nowosiółki – Starodawny forszmak, Ciasto z blachy z mlekiem od krowy
Zorganizowane Warsztaty kulinarne były nie tylko okazją powrotu do dawnych smaków ale stały się przede wszystkim miłym spotkaniem, podczas którego można było nie tylko porozmawiać ale również miło spędzić sobotnie popołudnie.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 22 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj43
Wczoraj64
Tydzień599
Miesiąc2023
Wszystkie448829