• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

21 Jesienny Konkurs Recytatorski

konkurs recytatorski18 listopada w Tomaszowskim Domu Kultury odbyły się Powiatowe Eliminacje do etapu wojewódzkiego 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W związku z tym, iż w tym roku przypada 140, rocznica urodzin i 80 rocznica śmierci Bolesława Leśmiana, recytatorzy, dobierając repertuar, inspirowali się jego twórczością. Hasłem przewodnim konkursu był fragment wiersza poety:

,, Jesień przez górskie idąc przełęcze,
Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada –‘’
Naszą gminę reprezentowali: Dominika Piskor – kl. I, Michał Matraszek i Michał Dziedzic –kl. II oraz Sebastian Piskor kl. IV - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie. Uczestnicy oceniani byli w następujących kategoriach: klasy I-IV i V-VII szkoły podstawowej, oddziały gimnazjalne oraz szkoły średnie. Z każdej kategorii Jury wyłoniło uczestnika do reprezentowania naszego powiatu na etapie wojewódzkim w Lublinie. W kategorii klas I-IV szkoły podstawowej został wybrany uczeń Sebastian Piskor i to on otrzymał nominację do konkursu wojewódzkiego. Michał Matraszek otrzymał nagrodę bez nominacji, zaś Dominika Piskor wyróżnienie.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj43
Wczoraj107
Tydzień535
Miesiąc1959
Wszystkie448765