• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

One to potrafią...

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_12_wl_thumbs_phoca_thumb_l_wlyk_58.jpgW czwartek, 14 grudnia br miały miejsce Warsztaty kulinarne połączone ze Spotkaniem Opłatkowym dla pań z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Telatyn. Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich w Łykoszynie, na czele ze swoją Przewodniczącą panią Teresą Romańczuk. W spotkaniu uczestniczyły panie z KGW Żulice, KGW Nowosiółki, KGW Telatyn, KGW Wasylów, KGW Poturzyn, KGW Dutrów, KGW Radków oraz gospodynie miejsca KGW Łykoszyn. Było smacznie i ,,pachnąco "ale przede wszystkim bardzo wesoło. Słynne powiedzenie ,,Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść " tym razem nie zdało egzaminu. Po kilku godzinach pracy, efekty były rewelacyjne. Przygotowano: roladę z indyka z morelami, Schab nadziewany z omletem i pieczarkami oraz roladę schabową ze szpinakiem. Z przystawek można było spróbować: Tortillę z łososiem i tortillę z szynki i sera. Ekspertką kulinarną była pani Jolanta Żdan z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Tomaszowie Lubelskim. Wydarzenie to stało się nie tylko okazją doskonalenia warsztatu kulinarnego ale też pozwoliło na poszerzenie wiedzy kulinarnej, wymianę doświadczeń i przede wszystkim na miłe spędzenie czasu.
Z racji tego, iż zbliżają się Święta Bożego Narodzenia panie podzieliły się również Opłatkiem i złożyły sobie życzenia świąteczne. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, którą zainicjował proboszcz parafii w Nabrożu ks. Jerzy Truś. Obecny był również ks. Łukasz Duda, Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska oraz pracownik Urzędu Gminy Ewelina Galant-Woźniak. Były życzenia, wspólne kolędowanie i degustacja potraw, zarówno tych przygotowanych podczas warsztatów jak też tych typowo wigilijnych przygotowanych przez poszczególne Koła Gospodyń.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj14
Wczoraj104
Tydzień399
Miesiąc1823
Wszystkie448629