• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Mieszkańcy Gminy Telatyn podzielili się Opłatkiem

b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2017_12_wigilia_thumbs_phoca_thumb_l_dsc_1533.jpgNiezwykle świątecznie było 21 grudnia br koło Urzędu Gminy w Telatynie – to wszystko za sprawą Spotkania Opłatkowego jakie zostało zorganizowane dla Mieszkańców Gminy. Była okazja do podzielenia się Opłatkiem, złożenia sobie życzeń oraz do wspólnego pokolędowania. Do Telatyna przyjechał także święty Mikołaj, który częstował słodkościami i rozdawał rózgi. Panie z aktywnie działajacych na terenie Gminy Telatyn, Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały Kiermasz Świąteczny, podczas którego można było zakupić zarówno rękodzięło oraz pyszne ciasta świąteczne. Odbyła się także Loteria świąteczna, podczas której można było wylosować upominki – kubki, wykrawacze do ciast, pierogownice, bombki, kalendarze na 2018 rok.

W klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili wszystkich przybyli na spotkanie kolędnicy – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Poturzynie i Szkoły Podstawowej w Telatynie. W ich wykonaniu można było obejrzeć Jasełka Bożononarodzeniowe oraz posłuchać kolęd i pastorałek. Ze specjalnym tańcem mikołajkowo – świątecznym wystąpiła grupa taneczna. Wiersz świąteczny przygotowała takze nasza regionalistka – pani Winczysława Bartecka. Wraz z paniami z Kół Gospodyń Wiejskich wszyscy obecni, w blasku zimnych ogni zaśpiewali jedną z najpiękniejszych kolęd ,,Cichą noc" a następnie Harcerze z 19 DH Modrzewie im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Telatynie wraz z opiekunem Henrykiem Szarugą na ręce pani Wójt przekazali światełko Betlejemskie. Po odczytaniu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa, życzenia świąteczne złożyła Wójt Gminy Telatyn Elżbieta Stąsiek – Witkowska. Po życzeniach rozdano Opłatki i nastąpił piękny moment składania sobie życzeń. Zapanowała miła i serdeczna atmosfera, była to wyjątkowa chwila spotkania. Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek świąteczny – tradycyjną kapustę z grochem i grzybami.
Śladem wigilijnej gwiazdy
Podążają kolędnicy i królowie
O narodzinach małego Jezusa
Niechaj cały świat się dowie.
I my przyniesiemy dary
Przed boski, święty tron
Niech usta grzmią kolędą
I odezwie się serca dzwon.
Ofiarujmy naszą miłość
Modlitwę do radosnego nieba
Jeszcze tyle zła dokoła
Pokonać dobrocią trzeba.
Pole w puchowej bieli
Śniegiem okrył las
Otwórzmy drzwi kolędnikom
W ten świąteczny czas!!!

 

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 22 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj40
Wczoraj64
Tydzień596
Miesiąc2020
Wszystkie448826