• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

Drugie Życie Elektrośmieci

b_200_0_16777215_00___images_DSC_0020.jpgSzkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie po raz trzeci bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Drugie Życie Elektrośmieci”.
Konkurs  ma dwa cele. Pierwszym jest podniesienie świadomości ekologicznej biorących w nich udział dzieci i młodzieży oraz całych społeczności lokalnych. Drugim  zbiórka ZSEE oraz zużytych baterii i przez to zmniejszenie obciążenia naszego ekosystemu.


Organizatorem i Sponsorem Konkursu jest Europejska Platforma Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. oraz ERP Batteries Poland Sp. z o.o. Koordynatorem V edycji ogólnopolskiego konkursu jest Fundacja Zielony Horyzont. Konkurs współfinansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ERP Batteries. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawuje Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego.
 
Na potrzeby konkursu w szkole powstał Zespół  EKO Telatyn w składzie: Aleksandra Bil, Paulina Fronc, Jolanta Kawalec,  Karolina Gryń, Rafał Gałka, Weronika Ciećko(kapitan), Wiktoria Szozda, Julia Skreczko, Paulina Ćmil pracujący pod kierunkiem p. Janiny Tuckiej.

b_200_0_16777215_00___images_DSC_0023.jpg
Zespół będzie czuwał i monitorował realizację projektu zmierzającego do przybliżenia wiedzy na temat zużytych baterii i elektrośmieci, ich odzysku, upowszechnieniem  wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i zużytymi bateriami oraz  zbiórka ZSEE, zużytych baterii i przez to zmniejszenie obciążenia naszego ekosystemu.
Członkowie zespołu spotkali się z p. Elżbietą Witkowską , p. Mieczysławem Szarugą i Janem Sawińskim w Urzędzie Gminy w Telatynie, aby określić zasady wzajemnej  współpracy i działań w dziedzinie podniesienia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, społeczności lokalnej oraz zbiórki zużytych baterii i elektrośmieci na terenie gminy Telatyn.

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

wybory samorzadowe 2018

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 16 Sierpień 2018
Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

Licznik odwiedzin

Dzisiaj90
Wczoraj100
Tydzień339
Miesiąc1234
Wszystkie450891