• a
  • b
  • c
  • d
  • e
  • f
  • g
Text size

GMINNY KONKURS WIEDZY I ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI FRYDERYKA CHOPINA- POTURZYN 19.04.2013


b_200_0_16777215_00___images_phocagallery_2013_Gminny_Konkurs_Wiedzy_o_FCH_19.04_thumbs_phoca_thumb_l_DSC_6097.JPG 19 kwietnia w Szkole Podstawowej w Poturzynie odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Fryderyka Chopina. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczniów z trzech szkół podstawowych – Telatyna , Żulic i Poturzyna oraz gimnazjum w Telatynie.

 

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat życia i twórczości kompozytora oraz znajomością jego muzyki. Konkurs podzielony był na następujące rundy: życie i twórczość Chopina, pytania muzyczne, Polska i Europa Chopina i ikonografia. Uczestnicy udzielali odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytania, udzielenie 3 nieprawidłowych odpowiedzi eliminowało uczestnika z dalszej części konkursu.

Konkurs trwał aż do wyłonienia zwycięzcy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Przewodniczący – Marcin Wąsowski, przedstawiciel Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, Wójt Gminy Telatyn Pani Elżbieta Witkowska, Pani Maria Kołodziej – dyrektor w SP w Poturzynie, Pani Wiesława Przytuła – nauczyciel SP w Telatynie, Pani Monika Tchórzewska – nauczyciel Gimnazjum w Telatynie.

Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli uczniowie Szkoły Podstawowej  im. F. Chopina w Poturzynie zajmując trzy czołowe miejsca. Pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Kwiecień, drugie Jakub Lepionka, trzecie Julia Rybak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Zwyciężczyni konkursu Aleksandra Kwiecień  zaproszona została do udziału w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie organizowanego przez NIFC w Warszawie.

W konkursie wzięli udział:
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie – Mateusz Herda, Aleksandra Bil, Karolina Gryń, Weronika Ciećko.
Szkoła Podstawowa w Żulicach – Kamila Dobrowolska, Agnieszka Tokarska, Damian Radomski, Justyna Nadłonek.
Gimnazjum w Telatynie – Marta Lepionka, Aleksandra Wawrzusik, Kinga Chwaleba, Karolina Budzyńska.
Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Poturzynie – Aleksandra Kwiecień, Julia Rybak, Konrad Stanibuła, Jakub Lepionka.


                                                  Opracowała – Grażyna Dobrzańska

Urząd Gminy Telatyn

ul. Fryderyka Chopina 10
22-652 Telatyn
NIP 921-13-72-720
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 84 66 13 110

 

Harmonogram odbioru odpadów z gminy Telatyn na rok 2018

logo

album 0001

Dzisiaj jest: 17 Lipiec 2018
Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Nieodpłatna Pomoc Prawna

bpp cr

bip.gif

mar.png

tl.gif

d.jpg

m.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj38
Wczoraj101
Tydzień139
Miesiąc1563
Wszystkie448369